Vážení čtenáři, čtěte!

Zajímavá služba nejen pro lidi s postižením


Možná jste při brouzdání na internetu narazili na různé poradenské stránky a diskuzní servery a nevěděli jste, co si máte vybrat. Informací je mnoho, stránek přibývá a přitom může být problém najít konkrétní a jasnou odpověď. K tomu, abyste nemuseli bloudit změtí informací vám může pomoci poradenský server

Klikněte na odkaz: www.internetporadna.cz

Stránky mají velký záběr oblastí, ve kterých se můžete zdarma poradit. Jsou utříděny do deseti logických oblastí, ale mnozí zapojení odborníci nabízejí přesah i jinam. Najdete na nich psychology, sociální pracovníky, lékaře, neziskové organizace, speciální pedagogy a dokonce i duchovní. Vše v celorepublikovém měřítku. Projekt je velkým důkazem dobré vůle těchto lidí, kteří radí zdarma.

Oblasti jsou následující: zrakové, sluchové, tělesné, mentální postižení, drogy a závislosti, duchovní poradenství, menšiny a cizinci, zaměstnanost a občanské poradenství.

Poradenství je anonymní a slouží hlavně k propojení tazatelů s odborníkem, který jim může pomoci. Na stránkách si můžete přečíst všechny již položené dotazy už od doby vzniku serveru v roce 2001. Je to inspirativní a zajímavé čtení Možná bude pro vás zajímavé, že v rámci projektu InternetPoradna.cz pracují dvě osoby se zdravotním znevýhodněním. Mají za úkol číst všechny dotazy a starat se o to, aby byly včas a kvalitně zodpovězené. Jedním z těchto „operátorů“ je pan Lukáš Otáhal, který je nevidomý. Bez vztahu k počítačům a radosti z pomoci lidem, by tuto práci nemohl dělat.


Ivana Herzogová koordinátorka projektu a ředitelka, o. s. InternetPoradna.czKontakt:

Palackého 11
779 00 Olomouc
Tel.: 587 406 126
Mobil: 775 230 972

    Zdroj: o. s. InternetPoradna.cz, Ivana Herzogová

Klikněte zpět na úvodní stránku


Klikněte - nahoru na úvodní nadpis článku


pošta webmasterovi

2007 © SWEB.CZ/-POSTIZENI
vytvoření stránky: 17. 11. 2007

[CNW:Counter]